SORTIMENT

System HELICOIL®PLUS

HELICOIL® závitové vložky vytváří vysoce zatížitelná spojení v kovových materiálech nízké pevnosti
a osvědčují se v praxi již cca 50 let.

Příliš vysoký utahovací moment šroubů, koroze, ale také opotřebení - tyto a také další důvody mohou vést k zničení závitu.

HELICOIL® plus závitové vložky byly vyvinuty v rozmanitých provedeních za účelem rychlé opravy zničeného závitu. Zelené zbarvení usnadňuje identifikaci v zabudovaném stavu.

Přednosti HELICOIL® plus

  • Jednoduchá a rychlá montáž
  • Odolnost vůči korozi a tepelným vlivům
  • Vysoce zatížitelný a bez opotřebení

Nejnovější generace této technologie nese jméno HELICOIL® plus.

HELICOILPomocí optimální stavební formy je nyní montáž  HELICOIL® plus zřetelně zjednodušena.Toto zajišťuje oblast zavádění, kde se dá HELICOIL® plus nasadit a zatočit jako šroub. Již není nutný dosud běžný montážní nástroj s přepínacím pouzdrem. K zatočení postačí montážní trn, který je rozměrově srovnatelný se závitníkem. Ale také nářadí, které máte k dispozici, s osvědčenou konstrukcí, může být
i nadále používáno.

 

 

 

 

 

Použití HELICOIL®PLUS

HELICOIL®plus vytváří vysoce pevné závity, tím že síly přenáší v závitu z boku na bok. Je to systém vysoké spolehlivosti, pro který jsou přihlášena německá a mezinárodní ochranná práva a který je dostupný na celém světě. HELICOIL®plus garantuje vyrobené závitové vložky dle jednotných materiálových a jakostních předpisů. Jsou základem pro národní normování, letecké normy, Military-standards, ale také pro vnitropodnikové normy vůdčích uživatelů.

Konstrukční prvek

Všude, kde se používají materiály s nižší pevností ve smyku (např. hliník, slitiny hliníku a hořčíku), je HELICOIL®plus nezbytný pro pancéřování závitu.K tomu patří především odvětví strojírenské, stavby investičních celků, automobilový průmysl, elektrotechnika a lékařská technika, dále pak letecká doprava a astronautika. Díky panceřování závitu může být vyloučeno opotřebení maticového závitu dokonce i při častém používání. HELICOIL®plus umožňuje při vývoji sériových stavebních prvků miniaturizaci a odlehčené konstrukce. Požadovaná pevnost je zajištěna pomocí pancéřování závitu HELICOIL®plus.

Obnova zmetků a oprava závitů

Opravy závitů s HELICOIL®plus opraví poškozený závit rychle, levně a efektivně. Zároveň jej také zpevní.
Toto řešení oceníte všude tam, kde dojde k poškození libovolného závitu, nebo kde požadavek na kvalitu závitu bude vyšší, než umožní váš materiál (převážně u AL slitin). Závitovou vložkou HELICOIL®plus opravíte závit na původní rozměr a až několikanásobně zvýšíte jeho pevnost. Příkladem použití jsou závity zapalovacích svíček u aut, motocyklů, motorových pil ...

 

 

klikni pro velký obrázek

klikni pro velký obrázek

klikni pro velký obrázek

klikni pro velký obrázek